Stolar, 6 st, nyrokoko, sent 1800-tal.

Valnöt med skuren bladdekor och svängda ben. Klädd och stoppad sits och ryggbricka. Sitthöjd 44, höjd 93 cm.

Senare klädsel. Slitage. Renoverad. Förstärkningar. Ett ben med spricka.

Utropspris
2 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13