Möbler Speglar
1391092

Spegel med konsolbord, empirestil, tidigt 1900-tal.

Spegelram fanerad med mahogny. Bronserad och skuren dekor samt flankerande kolonner. Höjd 212, bredd 87 cm. Konsolbord i mahogny. Skuren dekor av lejon och akantus med bronserade detaljer. List i mässing av ekollon och blad. Etikettmärkt. Bredd 94, djup 51, höjd 73 cm.

Slitage. Fanerskador. Lagningar. Delar av listverk har fallit av, medföljer. Del av bakstycke sitter löst.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N13

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer