Hänge, 14K guld, smaragder, rubiner och diamanter ca 0.45 ct tot. Ryssland tidigt 1900-tal.

Droppformad rubin syntetisk.
Mått 63 x 40 mm.
Total vikt 7,2 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
400 EUR