Svensk konstnär, 1800-tal, olja på duk, a tergo påskrift "Vördnadsfullt af Olof Hermelin 8/4 1862".

Landskap med getter vid vattendrag. 66 x 87 cm.

Något krackelerad.

Proveniens

A tergo "Till Greve G. Lewenhaupt och Grevinnan E. Lewenhaupt född Cronstedt, vördnadsfullt af Olof Hermelin 8/4 1862".

Utropspris
6 000 SEK