Art deco, 1920-30-tal
Platina, plexiglas, manuell, viklås.
Diamanter ca 0.99 ct tot.
Boettnr 978
Urverket märkt Movado factories.
Total vikt 35,8 g.
Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Urtavla med patina.