Taklampa, stämpelmärkt, Sievä, Finland, 1900-talets mitt.

Mässingsstomme, 5 ljuspunkter, kuporna i opalglas, mässings dekorationer. Diameter 49 cm, höjd 56 cm.

Åldersrelaterat slitage. senare sladd. Ej funktionstestad.

Utropspris
300 EUR