Slaglåsrevolver, av Johan Engholm (1820-1918).

Tre-pipig revolver med handvridet knippe. Signerat boxlås. Betsad kolv. Längd 22 cm.

Åldersrelaterat slitage. Delar saknas. Lagningar.

Utropspris
2 500 SEK