Fanerad med alm och almrot. Dubbla skåpdörrar med bakomvarande hyll- och fackinreding. Benställning med skuren dekor. Bredd 93, djup 42, höjd 130 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken.
Proveniens
Enligt uppgift inköpt på Nordiska Kompaniet.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.