BERTIL FRIDHAGEN, BODAFORS,Bokhyllor, 3st, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med ek. Tudelade. Ovandel med flyttbara hyllplan. Nederdel med draglådor samt skåpsdörrar. Bredd 60 respektive 100, djup 45, höjd 190 cm. Nyckel finns.

Ställvis slitage. Bleck mellan ovan- och underdel saknas. Smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK