Royal Copenhagen, kaffe- och teservis, 88 delar, porslin, "Blå blomst".
20 assietter 10/1645, diameter 19,6 cm (3 med nagg).
15 kaffekoppar med fat 10/1870, diameter 8-14,5 cm. (3 fat med nagg, 1 kopp andrasortering, 1 extra kopp andrasortering medföljer).
10 kaffekoppar med fat 10/1549, diameter 7,5-13 cm. (8 av faten har nr 10/1549A. 1 fat med nagg. 6 koppar andrasortering).
9 moccakoppar med fat 10/8046, diameter 6,5-12 cm. (1 kopp andrasortering, 1 extra kopp andrasortering medföljer).
8 tekoppar med fat 10/1550, diameter 11,5-16,8 cm. 2 av kopparna med ströblomma inuti. (1 kopp andrasortering, 1 fat med nagg).
4 tekoppar med fat 10/1551, diameter 10,2-15,2 cm (1 kopp med sprickor, 2 extra fat medföljer varav 1 med nagg).
6 askfat 10/8180, diameter 8,2 cm. (1 med nagg).
8 askfat 10/1505, diameter 7,5 cm. (1 med lagning/nagg).
2 cigarettställ 10/1801, höjd 5,5 cm. (1 med undersides nagg)
1 fat 10/8162, längd 31,5 cm.
1 skål 10/8501-4, höjd 8 cm. (något missfärgad kant)
1 sockerskål 10/1678, höjd 10 cm.
1 gräddkanna 10/1537, höjd 8 cm.
1 gräddkanna 10/1536, höjd 11,5 cm.
1 tekanna med lock 10/1788, höjd 16 cm.
.