Sam Larsson, vilfåtölj, "Fenix" för DUX.
Kromad stålrörsstomme. Stoppad djuphäftad dyna klädd i läder. Sitthöjd 37, längd ca 140, total bredd 76 cm.
Slitage/skador baksida, avnött, krackeleringar, åldersslitage, fläckar.