Smycken Broscher
1403805

Brosch guld med ametist och pärlor, 1800-tal

Brosch guld med ametist och pärlor, 1800-tal.

18K guld. Ametist ca 17 x 12 mm. Längd ca 6 cm. Vikt 8 gram

Bruksslitage. Lagning

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
4 000 SEK