Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

Prins Eugen, signerad Eugen samt daterad 1906.

Tyresö Slott från Kalvfjärden. Pastell på papper 25 x 62,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Möjlig fuktskada om 3 cm.

Proveniens

Claes Leo Lagergren (1892-1961), Tyresö slott.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Utropspris
25 000 SEK