Eric Johan & Jussi Peippo, modulhyllsystem, ”Duetta”. Asko, 1950-tal.
Teak och målad björk, handtag i mässing. Etikettmärkt. Bordets längd 160 cm, djup 48 cm, höjd 29 cm. Lådmodulsystemets bredd 80 cm, djup 43,5 cm, höjd 44 cm.
En mutter saknas. Senare målning. Torrsprickor. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor