Edvard Westman

(Sverige, 1865-1917)
Edvard Westman
(Sverige, 1865-1917)

Edvard Westman, olja på duk, signerad och daterad Visbohammar april -93.

Vårlandskap. 114 x 81 cm.

Krackelyr, färgbortfall, dukskador.

Konstnär

Representerad på museerna i Gävle och Åbo.

Utropspris
13 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801