Sängbord fanerade med bl.a. macassar. Välvd form, ovandel med glasskiva. En skåpsdörr vardera med bakomvarande hyllinredning. Draghandtag i mässing. Längd 52, bredd 39, höjd 60 cm.
Ställvis slitage. Märken. Krackelyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.