Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen, snurrfåtöljer ett par "Partner / EJ-70", för Erik Jorgensen Danmark 2000-tal.

Snurrbara, stomme i metall/aluminium, klädsel i skinn, sitthöjd ca 43 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK