Byrå, 1800-tal.

Byrå, 1800-tal.

Målad byrå med tre lådor. Dragringar av mässing. Bredd 107, djup 45, höjd 88 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK