Bordspingla med fat, fatet stämplat Wien 1830, pingla utan stämplat. Fatets diameter 11,5 cm, bordspingla höjd 9 cm, höjd totalt 11,5 cm. Vikt 136 gram.
Dosa med emaljdekor, invändigt förgylld, stämplad Iwan Petrowitsch Chlebnikow 1873. Vikt 93 gram.
Bucklor. Emaljbortfall.