Madeleine Pyk – en samling F769

Bordspingla samt dosa, silver, bl a Wien 1830.

Bordspingla med fat, fatet stämplat Wien 1830, pingla utan stämplat. Fatets diameter 11,5 cm, bordspingla höjd 9 cm, höjd totalt 11,5 cm. Vikt 136 gram.

Dosa med emaljdekor, invändigt förgylld, stämplad Iwan Petrowitsch Chlebnikow 1873. Vikt 93 gram.

Bucklor. Emaljbortfall.

Utropspris
3 000 SEK