18K guld. Fransk stämpel. Åttkantslipade diamanter totalt ca 0,12 ct. Innerdiameter ca 6 cm. Bredd ca 2 cm bredaste delen. Vikt 21 gram.
Korallen reparerad/limmad. Bruksslitage. Nagg. Litet hål i skena.
För köpare utanför EU kan exporttillstånd krävas