Bestående av;
44 flata diameter 54 cm,
16 flata diameter 22 cm,
16 djupa diameter 24 cm,
16 assietter diameter 19 cm,
12 koppar med 13 fat,
11 koppar med 13 fat,
1 terrin med lock,
1 karott,
2 uppläggningsfat längd 35-46 cm,
3 mindre skålar.
Bruksslitage. Repor. Obetydligt nagg.