längd ca 19.5 cm/per armband, totalvikt 55 g. Signerade Wiwen Nilsson och stämplade AN, Lund 1960 och 1966.
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10