Design Möbler
1406668

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar 4 st "sjuan", för fritz hansen 1981.

Arne Jacobsen, stolar 4 st "Sjuan", för fritz Hansen 1981

Stomme av kromad metall, formpressad delvis kädd sits, etikettmärkta, sitthöjd 44 cm

Bruksslitage. Repor. Märken. en stol med avvikande fotavslutning

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer