Anders Petersen, fotografi signerad och daterad 2007 a tergo
"Köpenhamn", 2006. Analogt silvergelatinfotografi, bildyta 29 x 19 cm. Bladstorlek 30 x 23,5 cm.
Enligt uppgift upplaga kring 6 ex.
Ett obetydligt väldigt litet mjukt hanteringsveck i bildens nedre del.
Obetydlig fläck från framkallningen vid kvinnans huvud, syns endast i släpljus.
Direkt från fotografen till nuvarande ägare.