1408106

Veikko Haukkavaara

(Finland, 1921-2004)
Veikko Haukkavaara, skulptur, metall, signerad och daterad -82.

Fågel. Höjd 29 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
600 EUR