"Ceraslium alpinium. ßglabratum. Lindt"
"Arenaria serpyllifolia. L."
"Veronica polila. Fr."
"Gagea minima. Schult"
"Pylygala vulgare. L."
"Helosciadium repens. Koch".
Diameter 22 cm.
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott. En tallrik med ett smärre nagg. En annan tallrik med ett övermålat nagg.