Skåp fanerat med mahogny. Överdel med spröjsade vitrindörrar, flyttbara hyllplan och belysning. Underdel med flyttbara hyllplan. Bredd 84, djup 37, höjd 185 cm.
Slitage. Skador. Lagningar. Delvis maskstungen. Nyckelskylt saknas. Borrhål för belysning. Ej funktionstestad belysning. Nyckel saknas.