Design Möbler
1408816

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 4 st, "sjuan", fritz hansen, danmark, 1983.

Arne Jacobsen, stolar, 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1983.

Benställning av kromad metall, formpressad rygg och sits målad i brunt. Etikettmärkta och daterade. Sitthöjd 40, höjd 74 cm.

Slitage. Märken. Färgbortfall. Repor. Ställvis skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H147

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Klubbat pris
3 650
348
355
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
2 jul 17:25
3 650 SEK
2 jul 17:25
3 450 SEK
2 jul 17:22
3 250 SEK
2 jul 17:22
3 050 SEK
2 jul 17:22
3 000 SEK
Rekommendationer