Servis 61 dlr "Musselmalet" samt "Riflet", Royal Copenhagen, Danmark.

Bestående av;
1 skål på fot modellnr 18, diameter 17 cm,
1 skål på fot modellnr 1023, diameter 17 cm,
2 tallrikar modellnr 177, diameter 22 cm,
1 kakfat modellnr 666, diameter 31 cm,
1 fat modellnr 263, längd 25 cm (nagg),
1 skål på fot modellnr 1022, 18x27 cm (kantnagg, spricka)
1 sockerskål med lock modellnr 239 (spricka)
1 sockerskål med lock modellnr 244,
1 sockerskål modellnr 1113 (2:a sortering),
1 gräddkanna modellnr 59,
1 bricka modellnr 716 (2:a sort, nagg) 24x17 cm,
1 saltkar modellnr 706,
4 askfat modellnr 504 (nagg)
1 askfat modellnr 1004 (nagg)
1 ljusstake modellnr 3334,
1 kaffekanna. modellnr 519, höjd 24 cm.
16 koppar med 8 fat modellnr 2162, (1 kopp 2:ra sort, 1 nagg),
4 fat modellnr 102 (B&G)
12 koppar med fat modellnr 526-528,
9 assietter modellnr 576, diameter 14 cm (2:a & 3:e sort, nagg).

Bruksslitage. Andrasortering. Nagg. Repor. Sprickor.

Utropspris
8 000 SEK