Försilvrad metallstomme för 6 ljuskällor, behängd med 36 rörformade glas. Höjd ca 105 cm, diameter ca 50 cm.
Stomme med repor. Glas med nagg, smärre sprickor. Ej funktionstestad.Extra prismor medföljer.