Arthur Lindquist, trädgårdsgrupp 5 dlr modell A2 Grythyttan Stålmöbler, 1900-talets slut.

Målad metall, sits, rygg samt bordsskiva av betsat trä, sitthöjd 42 cm, diameter 120cm, höjd 70 cm.

Restaurerad/kompletterad. Omarbetad. Smärre slitage. Senare målning.

Utropspris
10 000 SEK