Silver Bägare & Skålar
1411704

Brödkorgar, 2 st, silver, delvis förgyllda, Kultakeskus, Tavastehus 1966 och 1970.

Oval form, längd 24,5 cm, bredd 19 cm. Vikt ca 390 g.
Rund form, diameter 22 cm, höjd 8 cm. Vikt 385 g.

Obetydligt ytslitage. Helhetsintrycket är mycket gott.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
450 EUR