Örhängen med smaragder och briljantslipade diamanter, med IGI report
Smaragder 5,73 ct + 6,73 ct enligt IGI report nr 467135722 och 467135714. Diamanter totalt ca 1,62 ct. Ca G/vs. 18K vitguld. Längd ca 4 cm. Vikt 11,8 gram
Obetydligt ytslitage. Smaragder med inneslutningar
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.