Konfektskål samt skålfat, silver, bl a CG Hallberg, Stockholm 1913.

Skål på fot CG Hallberg, höjd 12,5 cm, diameter 13,5 cm.
Skålfat med dekor av rocailler, Portugal, silver 833, diameter 18,5 cm. Total vikt 280 gram.

Smärre slitage, bucklor.

Utropspris
2 500 SEK