Design Möbler
1412298

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, skrivbordsstol, 'sjuan', fritz hansen, danmark, 1900-talets andra hälft.

Arne Jacobsen, skrivbordsstol, 'Sjuan', Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Underrede av kromad metall, hjul, stoppad rygg och sits med svart skinnklädsel. Justerbar höjd, etikettmärkt, sitthöjd 43 - 52, höjd 79 - 88 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.

Placering: Geijersgatan 3A, 411 34 Göteborg

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Klubbat pris
6 400
610
622
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
29 jun 21:17
6 400 SEK
29 jun 21:17
6 200 SEK
29 jun 20:33
6 035 SEK
29 jun 20:33
5 835 SEK
29 jun 7:37
5 635 SEK
Rekommendationer