6 koppar med fat. Med förgylld dekor mot blått. I etui. Kopparnas höjd 5 cm. Fatens diameter 11 cm.
Spricka i en kopp. Ett fat lagat. Lagad. Flera delar ställvis missfärgade. Krackelyr på några delar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10