Moccaservis, 6 delar, porslin, Minton, England, 1891-1912.

6 koppar med fat. Med förgylld dekor mot blått. I etui. Kopparnas höjd 5 cm. Fatens diameter 11 cm.

Spricka i en kopp. Ett fat lagat. Lagad. Flera delar ställvis missfärgade. Krackelyr på några delar.

Utropspris
2 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69