Vico Magistretti, soffa "Maralunga" för Cassina 1900-talets senare del.
Två-sits, tygklädsel, ställbar rygg och armstöd, sitthöjd 40 cm, 155x87x70 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken.