Wiwen Nilsson, hänge i kedja, sterling silver och två bergskristaller ca 15 x 15 mm/st, Lund 1945.
Total vikt ca 34 g. Längd inkl hänge ca 68 cm. Hänge ej avtagbart.
Smärre slitage. En liten nagg på baksidan av en bergskritall
Fler smyckesformgivare: