Skrinet tillverkat sannolikt under 1800-tal av äldre intarsiapaneler från 1600-talet. Rektangulärt på fyra kulfötter. 34,5 x 21, höjd 17 cm. Nyckel finns.
Smärre fanerskador. Torrsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.