Nema bestick 131 dlr "Haga" silver Linköping 1900-talets andra hälft

Bestående av;
12 skedar, längd 21 cm
12 gafflar, längd 18,5 cm
12 knivar, längd 21,5 cm
12 gafflar, längd 21,5 cm
12 knivar, längd 24,5 cm
12 gafflar, längd 15 cm
12 knivar, längd 18 cm
12 skedar, längd 18,5 cm
12 kaffeskedar, längd ca 11 cm
12 skedar, längd ca 12 cm
6 smörknivar
1 ostkniv
1 tårtspade
1 såsslev
2 smörtaxar
Total vikt ca 4950 gram.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
20 000 SEK