Bestående av;
6 tallrikar diameter 25,5 cm (4 st 2:ra sort),
12 tallrikar diameter 21 cm (6 st 2:ra sort),
1 gräddsnipa (2:ra sort),
1 bonbonjär med lock,
2 bonbonjärer med lock (2:ra sort, en med skadad hänkel),
12 buljongkoppar (2:ra sort),
6 assietter (2:ra sort, 1 nagg),
7 koppar med 8 fat (3 st 2:ra sort).
Åldersrelaterat slitage. Andrasortering. Nagg.