Servis "Blå Blomst " 47 dlr Royal Copenhagen danmark porslin

Bestående av;
6 tallrikar diameter 25,5 cm (4 st 2:ra sort),
12 tallrikar diameter 21 cm (6 st 2:ra sort),
1 gräddsnipa (2:ra sort),
1 bonbonjär med lock,
2 bonbonjärer med lock (2:ra sort, en med skadad hänkel),
12 buljongkoppar (2:ra sort),
6 assietter (2:ra sort, 1 nagg),
7 koppar med 8 fat (3 st 2:ra sort).

Åldersrelaterat slitage. Andrasortering. Nagg.

Utropspris
4 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

100. Pontiac, "Lemania", Jumping, kronograf, ca 1970.
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK