Fyra rektanguläsa delade flaskor samt en halvmåndeformad. Förgyllda i den delbara nedre delen. Höjd 8,5-13 cm. Bredd 6,5-9 cm. Total vikt: 640 gram.
Smärre slitage. Den stora flaskan med bristning/skada vid lockknoppen. På den näst största flaskan sitter locket fast.