Johannes Takanen, efter

(Finland, 1849-1885)
Johannes Takanen, efter
(Finland, 1849-1885)

Johannes Takanen, eftergjutning, 1900-talets första hälft. Bronsskulptur på marmorpiedestal. Bär signatur och datering.

Lucia. Höjd 40 cm + marmorbas 60 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
700 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17