Michael Zeno Diemer

(Tyskland, 1867-1939)
Michael Zeno Diemer
(Tyskland, 1867-1939)

Michael Zeno Diemer, olja på pannå, signerad och daterad 1920.

Judisk högtid, troligtvis
Chanuka, ljusfesten. 32 x 39 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 493, 24-26 november, 1993, kat nr 261.

Utropspris
8 000 SEK