Golvlampa, Veneta Lumi, Italien 1980-tal.

Flerfärgad, lackerad golvlampa, arm med ställbar höjd och 360 graders rotation kring rött skaft, skaftets höjd 123 cm. Blå fotplatta diameter 22 cm, armens längd 46 cm exkl skärmen.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
300 EUR