Emmanuel Villanis, skulptur, brons, signerad.
Patinerad brons. Gjutarstämpel E Blot Paris. Höjd 16 cm. På sockel av röd marmor. Total höjd 17,5 cm.
Bas med smärre nagg. I övrigt är helhetsintrycket gott.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10