Rektangulär dosa med randdekor, invändigt förgylld, kontrollstämpel Dubrowin, 8,5 x 5 x 2,3 cm, vikt 95 gram.
Snusdosa, otydliga stämplar, med graverad dekor av meanderslinga mm, oktagonal, längd 11,3 cm, höjd 3,2 cm, vikt 110 gram.
Oktagonal dosa med lagning.