Figurin, mugg, samt koppar två stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700/1800-tal.

Bestående av figurin, höjd 22,5 cm. Spricka, slitage, fotringsnagg. En mugg, imari, höjd 12,5 cm. Lagad i botten, sprickor. En kopp med fat, Höjd 7 cm.Fatet med sprickor, nagg. En kopp med lock och fat, höjd 12,5 cm. Sprickor, nagg.

Sprickor, nagg, lagning.

Utropspris
2 500 SEK