Benjamin Smith II & James Smith III, saltkar, ett par, silver, London, England, 1810.
Runda saltkar på helslagen fot med dekor av pärlstav. Mynningen dekorerad med musseldekor. Invändigt förgyllda. GRavyr "Fac et Spera". Diameter 10,5 cm. Total vikt: ca 375 gram.
Smärre slitage. En med repor. Lagad strösked medföljer.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.