Kaffeservis, 3 delar, rokokostil, sterling silver, svenska importstämplar, 1900-tal.
Rikt dekorerade med blommor och blad. Märkta Ax.S. Kaffekanna med svärtat handtag, höjd 25 cm. Gräddkanna längd 18 cm. Sockerskål längd 14 cm. Total vikt: ca 1559 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.